skip to Main Content

Czy picie wody przedłuża życie?

picie wody przedłuża życieCzy picie wody przedłuża życie? Odpowiednie nawodnienie jest kluczowym czynnikiem w utrzymaniu zdrowego stylu życia i przedłużeniu życia.  Tak wynika z badania przeprowadzonego przez National Institutes of Health (NIH) i opublikowanego w czasopiśmie Lancet eBioMedicine. W badaniu dokonano przeglądu danych od ponad 11 000 osób w okresie 30 lat.  Stwierdzono, że ci, którzy byli lepiej nawodnieni, mieli mniej przewlekłych schorzeń i wykazywali mniej oznak biologicznego starzenia się. Autorką badania jest dr Natalia Dmitrieva, badaczka z National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI).  Według Dmitrieva, „wyniki sugerują, że odpowiednie nawodnienie może spowolnić starzenie się i przedłużyć życie wolne od chorób”.

Jak zwiększyć spożycie wody?

Aby zwiększyć spożycie wody, istnieje kilka prostych sposobów, które mogą pomóc osobom w osiągnięciu właściwego nawodnienia:

  • Jednym z takich sposobów jest używanie butelki na wodę śledzącej spożycie. Noszenie butelki na wodę wielokrotnego użytku może zwiększyć ogólne spożycie wody, a butelki śledzące spożycie, które mieszczą do galonu wody i są oznaczone, aby wskazać, ile zostało zużyte, ułatwiają utrzymanie stałego tempa nawadniania przez cały dzień.
  • Innym sposobem na zwiększenie spożycia wody jest ustawienie przypomnień w ciągu dnia. Wiele osób zapomina o piciu wody.  Dlatego ustawienie przypomnienia w aplikacji lub budziku może pomóc w ustanowieniu rutyny nawadniania.
  • Powiązanie nawyków picia wody z innymi aspektami codziennej rutyny, takimi jak pory posiłków, mycie zębów i robienie przerw w pracy.
  • Dodatkowo, spożywanie większej ilości pokarmów bogatych w wodę, takich jak melony, ogórki, truskawki i pomidory, może pomóc zwiększyć ogólne spożycie wody o 20%. Pokarmy bogate w wodę są zazwyczaj pochodzenia roślinnego i mają mało kalorii, co sprawia, że są zdrową opcją na przekąskę.
  • Wreszcie, odpowiedzialność jest kluczem do wprowadzania zmian w nawykach zdrowotnych. Zobowiązując się z przyjacielem do picia większej ilości wody i regularnie sprawdzając postępy, osoby mogą łatwiej utrzymać się na drodze. Jak sugerują badania NIH, właściwe nawodnienie jest niezbędne dla zdrowszego i dłuższego życia.  Te proste kroki mogą pomóc osobom w osiągnięciu tego celu.

Dowiedz się, czy można pić za dużo wody.

Advertisements
Latest Articles
9 marca, 2023

Koniec suszy w Kalifornii?

Podczas gdy kalifornijskie zbiorniki zbliżają się do historycznych poziomów, czy to oznacza, że susza i niedobory wody się skończyły? W…

5 marca, 2023

Dezynfekcja słoneczna oczyszcza wodę

SODIS, czyli technika słonecznej dezynfekcji wody, to metoda filtracji wody stosowana do zwalczania chorób przenoszonych przez wodę.  Niedawno naukowcy z…

2 marca, 2023

Izraelska firma opracowuje solarny oczyszczacz wody

Izraelska firma Alumor opracowała system oczyszczania wody o nazwie H2O: Ready zasilany energią słoneczną i oparty o ultrafiolet.  Według firmy,…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top