skip to Main Content

Filtr Bluewater Cleone

Picie kranówki stało się bardzo popularne, szczególnie wśród osób dbających o swój organizm i środowisko. Nie bez powodu – każda plastikowa butelka to duże obciążenie dla natury. Woda butelkowana wcale nie jest tak zdrowa, jak mogłoby się wydawać. Jeśli źle ją przechowujemy (a mało kto się nad tym zastanawia), to z plastiku do wody może przedostać się BPA i inne szkodliwe substancje. Poza tym, picie kranówki jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne, niż regularny zakup tej butelkowanej.

Co więc nas powstrzymuje od picia prosto z kranu? Przede wszystkim kiepski stan instalacji, przez którą przepływa nasza woda. Nie ukrywajmy – z reguły woda, zanim trafi do naszych szklanek, przepływa przez stare, mocno wyeksploatowane rury. Po drodze zapewne zabierze ze sobą nieco rdzy, kamienia, czy innych nieczystości. Efekty takiej “wędrówki” możemy zobaczyć zaglądając do naszych czajników, tak często pełnych osadu.

Jak temu zapobiec i cieszyć się krystalicznie czystą wodą bez piętrzenia plastiku w swoich śmieciach? Idealnym rozwiązaniem wszystkich wspomnianych problemów jest filtr z odwróconą osmozą Bluewater Cleone.

Elegancki filtr do każdej kuchni

Bluewater Cleone to prawdziwy Rolls-Royce wśród uzdatniaczy. Przez lata otrzymał szereg nagród i wyróżnień na całym świecie, na co w pełni sobie zasłużył. Klasa premium widoczna jest już na pierwszy rzut oka – elegancka, minimalistyczna obudowa doskonale ukrywa wszystkie przewody i wkłady, a przyjemny, neutralny kolor odpowiada nowoczesnym trendom. Urządzenie ma niewielki rozmiar, więc nawet z dodatkowym zbiornikiem bez trudu zmieści się w dowolnej szafce (niekoniecznie pod zlewem). W porównaniu do innych uzdatniaczy, Cleone nie niszczy designu kuchni. Wręcz przeciwnie, może świetnie z nim współgrać, dodając do wnętrza nieco nowoczesności.

Przemyślany design nie jest jednak jedynym wyznacznikiem najwyższej jakości. Marka Bluewater przykłada bardzo dużą wagę do wykorzystywanych materiałów. Podzespoły John Guest gwarantują niezawodność, bezawaryjność i bezpieczeństwo. Filtr do wody .

Bluewater Cleone jest w pełni bezpieczny i dostarcza zdrową, smaczną wodę wprost z kranu w Twojej kuchni.

W pełni bezpieczny

Bluewater Cleone to prawdopodobnie najlepiej przebadany i najbezpieczniejszy filtr pod zlew. Wszystkie wkłady, przewody, złączki i inne podzespoły wykonano z elementów wolnych od niebezpiecznego związku BPA. Żadne zastosowane tworzywo nie wchodzi w reakcję z cieczą, a pełne bezpieczeństwo potwierdza atest PZH. Możemy bez obaw korzystać w domu z Cleone i codziennie pić zdrową, smaczną wodę z kranu. Nadaje się do picia również przez dzieci – żeby przygotować mleko dla maluszka, wystarczy ją tylko nieco podgrzać. Nie musimy korzystać z wrzątku dla zabicia bakterii, bo urządzenie pozbywa się ich wszystkich!

Dziecinnie łatwa obsługa

Mikroprocesor, elektronika, elektrozawory i zintegrowana pompa ciśnieniowa – brzmi skomplikowanie, ale to właśnie dzięki tym elementom obsługa Bluewater Cleone jest banalnie prosta. Na co dzień urządzenie nie wymaga od nas praktycznie żadnej uwagi, poza okresową wymianą wkładów filtrujących (średnio raz na pół roku). Produkt pochodzi ze Szwecji, gdzie przykłada się ogromną wagę do innowacyjnych rozwiązań, podnoszących jakość naszego życia.

Cleone to najmądrzejszy filtr na rynku, który stale monitoruje parametry wody. Jeśli jej jakość z jakiegoś powodu spadnie, urządzenie samo się wyłączy i zasygnalizuje problem. Dzięki temu mamy pewność, że z kranu w kuchni zawsze będzie płynąć najlepszej jakości woda. Nie musimy też martwić się o inne kwestie – Cleone posiada ochronę przed zalaniem, czujnik wycieku oraz wskaźnik wymiany wkładów.

Najważniejsze jest wnętrze

Wystarczy jedno kliknięcie, żeby zdjąć osłonę Cleone i sprawdzić co przed nami skrywa.

Pod wysokiej jakości pokrywą z tworzywa ABS znaleźć możemy 6 wkładów. Każdy z nich pełni inną funkcję i każdy z nich jest niezwykle istotny dla działania urządzenia.

Pierwsze dwa filtry odpowiadają za wstępną filtrację z większych zanieczyszczeń, takich jak piasek, rdza, bądź inne drobiny nieczystości. Następnie przepływa przez naturalny węgiel aktywny Jacobi Carbons®, znany ze swoich oczyszczających właściwości i skutecznego usuwania organicznych zanieczyszczeń.

Ostatnim, choć równie ważnym wkładem oczyszczającym jest półprzepuszczalna membrana molekularna. Brzmi skomplikowanie? Już spieszymy z tłumaczeniem! Dzięki maleńkim porom i procesowi uzdatniania zwanemu odwróconą osmozą, produktem wyjściowym jest krystalicznie czysta woda bez żadnych szkodliwych związków.

To jednak nie wszystko. W pełni oczyszczona ciecz przepływa dodatkowo przez granulowany węgiel aktywny z wyprażonej łupiny kokosowej, dzięki czemu zyskuje przyjemny smak. Ostatnim elementem jest wkład mineralizujący, wzbogacający w pierwiastki wapnia i magnezu.

Tylko tyle i aż tyle! Całość pozwala na uzdatnienie aż 190 litrów wody na dobę, co sprawdzi się nie tylko w domu, ale też w biurach i małych firmach.

Najskuteczniejsze uzdatnianie

Tutaj warto zatrzymać się na chwilę i wspomnieć więcej o samej membranie do odwróconej osmozy. Dlaczego? Bo to serce każdego uzdatniacza, jego najważniejszy element. To właśnie membrana zmiękcza wodę i zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia – od drobnych elementów rdzy, aż po niewidoczne gołym okiem bakterie. A Bluewater Cleone robi to niezwykle skutecznie.

Oryginalna membrana Bluewater jest zespolona, a nie skręcana jak w innych filtrach pod zlew. Daje to gwarancję, że podczas montażu nie dostaną się do jej wnętrza żadne bakterie i inne zanieczyszczenia. Woda tłoczona jest pod wysokim ciśnieniem i rozbija zanieczyszczenia na mikrocząsteczki, uzyskując czystość wody na poziomie 99%. Dzięki “inteligentnemu płukaniu” niepożądane związki nie pozostają na membranie i nie zapychają jej porów, tylko spływają do kanalizacji. Dodatkowo – jeśli będziemy regularnie wymieniać wkłady i dbać o stan naszego sprzętu, to membrana w Cleone posłuży nam nawet przez 20 lat!

Do tematu uzdatniania dochodzi kwestia wody odrzutowej, czyli tej, która spływa do kanalizacji wraz z zanieczyszczeniami. W przypadku filtrów pod zlew jest to rzecz nieunikniona, co nie zmienia faktu, że producent stara się możliwie jak najbardziej zminimalizować ten odrzut. I wychodzi mu to naprawdę dobrze! W większości urządzeń pod zlew na litr uzdatnionej wody przypada aż do 8 litrów płynów odrzutowych. Bluewater Cleone do wyprodukowania 1 litra czystej wody zużywa tylko do 3-4 litrów odrzutu, co jest naprawdę niskim wynikiem. To ogromna oszczędność, za którą podziękuje zarówno środowisko, jak i nasz portfel.

Koniec z kamieniem w czajniku

Brzydki osad na kranie, w czajniku czy pod prysznicem to efekt twardej wody. Z jego powodu armatura nie wygląda atrakcyjnie, skóra dłoni jest wysuszona, a przygotowywane napoje gorzej smakują. Bluewater Cleone uwalnia nas również od tego problemu. Odwrócona osmoza skutecznie usuwa związki odpowiedzialne za twardość i dostarcza do kranu wodę czystą i miękką.

Żeby sprawdzić skuteczność Cleone, przeprowadziliśmy prosty test. Najpierw za pomocą specjalnego odczynnika sprawdziliśmy nieprzefiltrowaną wodę prosto z wrocławskich wodociągów. Otrzymaliśmy wynik 13°dH, co wskazuje na znaczną twardość (gwoli ścisłości- wodę uznaję się za bardzo twardą po przekroczeniu 10,7°dH) Następnie użyliśmy tego samego sposobu na zbadanie wody uzdatnionej przez filtr Bluewater Cleone. Wynik – zaledwie 2°dH, czyli woda bardzo miękka. Liczby mówią same za siebie – to zdecydowana zmiana na lepsze! Taka woda nadaje się idealnie do picia, gotowania i sprzątania.

Nawet 10 lat gwarancji

Bluewater Cleone otrzymujemy z pełną, 2-letnią gwarancją. Możemy jednak przedłużyć czas trwania gwarancji nawet do 10 lat! Wystarczy, że po zakupie zarejestrujemy produkt na stronie dystrybutora, wypełniając krótki formularz.

Szybki montaż, wygodny serwis

Mimo, że montaż Cleone nie należy do skomplikowanych i zajmuje maksymalnie 1,5 godziny to nadal nie powinniśmy wykonywać go samodzielnie. Najlepiej podczas zakupu urządzenia poprosić o usługę montażu.

Kupując filtr Bluewater Cleone, otrzymujemy z nim wszystkie elementy potrzebne do montażu urządzenia. W zestawie znajdziemy:

  1. Filtr do wody pitnej Bluewater Cleone™

  2. Wysokiej jakości kran czystej wody ze szczotkowanej stali nierdzewnej

  3. Zbiornik magazynujący wodę pitną

  4. Wysokiej klasy mineralizator wody

  5. Kartę gwarancyjną

  6. Zestaw podłączeniowy

  7. Instrukcję montażu i użytkowania w języku polskim

Cleone z założenia podłącza się do małej, dodatkowej wylewki dołączanej do zestawu. Jeśli jednak nie podoba nam się drugi kranik przy zlewie, możemy zamontować baterię trójdrożną, czyli kran z dwoma obwodami wewnątrz. Wtedy jednym obwodem płynie czysta, uzdatniona woda do picia, a drugim zwykła woda wodociągowa, którą możemy użyć np. do sprzątania.

Wygoda w magazynowaniu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – w skład urządzenia wchodzi dodatkowo zbiornik magazynujący wodę pitną. System podłączenia do filtra jest o tyle wygodny, że nie musimy go przetrzymywać tuż obok samego Cleone. Z powodzeniem może on być zamontowany w innej szafce, czy nawet innym pokoju, dbając jedynie o odpowiednie połączenie. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zbiornik lub filtr Cleone znajdował się w typowo magazynowych pomieszczeniach domu, jak np. piwnica.

O czym pamiętać?

Średnio raz na pół roku należy wymienić w Cleone filtry wstępne (CL-20, CL-5, CL-C), a co ok. 10-12 miesięcy filtr uszlachetniający (Cl-InLine-C). Wyjątkowo długą żywotnością cechuje się membrana, czyli serce uzdatniacza – przy odpowiedniej eksploatacji nie trzeba wymieniać jej częściej niż raz a 15-20 lat. Serwis powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego serwisanta, żeby uniknąć przypadkowego zalania urządzenia.

Materiał Partnera, TylkoWoda.pl nie jest autorem treści artykułu.

Podsumowanie

Bluewater Cleone to prawdziwy lider wśród domowych uzdatniaczy wody. Wysoka jakość, bezpieczeństwo, prosta obsługa i nowoczesny wygląd – czego chcieć więcej? Dzięki Cleone z kranu w naszej kuchni będzie zawsze płynąć czysta, orzeźwiająca jak z górskiego potoku woda. Przygotujemy z niej mleko dla dziecka oraz aromatyczne dania i napoje. Przy okazji zaoszczędzimy też pieniądze, które normalnie wydalibyśmy na wodę butelkowaną, a rezygnując z plastiku zaczniemy żyć bardziej ekologicznie.

Advertisements
Latest Articles
4 kwietnia, 2024

Woda butelkowana: wygoda kontra ekologiczne wyzwania

Woda butelkowana, wychwalana za wygodę i czystość, od dawna stanowi podstawowy element życia wielu osób. Jednak ostatnie analizy odsłaniają szereg…

29 czerwca, 2023

Dezynfekcja wody – jak poznać, czy woda w domu jest zanieczyszczona?

Bieżąca woda w domu to nieodzowny element komfortowego funkcjonowania. Co, jeśli okaże się, że jest ona zanieczyszczona? Jak rozpoznać czy…

28 czerwca, 2023

Ekologiczny wybór: jak dzbanki filtrujące wspierają zrównoważone życie?

Dzbanki filtrujące cieszą się rosnącą popularnością. Korzystamy z nich na co dzień w pracy i w domu. Stanowią uniwersalne rozwiązanie,…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top