skip to Main Content

Jak zamontować filtr do wody w kuchni, łazience i całym domu?

W poprzednim artykule pisaliśmy o montażu systemu odwróconej osmozy, które jest urządzeniem montowanym pod zlewozmywakiem (przeczytaj o tym tutaj), tym razem podzielimy się z Wami kilkoma radami, jak zamontować filtr do wody w łazience i kuchni. Są to bardzo proste czynności, które można wykonać samodzielnie. Jednak montaż stacji uzdatniania wody, o którym również piszemy, jest już dużo bardziej zaawansowany. W tym przypadku lepiej skorzystać z usług profesjonalnych monterów. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, przekazujemy Wam kilka pożytecznych wskazówek. zamontować filtr do wody

Jak zamontować filtr do wody na baterii kuchennej?

W przypadku filtrów nakranowych ich montaż jest bardzo prosty i wcale nie wymaga żadnych większych umiejętności. Filtr otrzymujemy w wersji kompaktowej lub wymagającej złożenia (zgodnie z załączoną instrukcją). Następnie nakręcamy go za pomocą łącznika albo bezpośrednio na końcówkę kranu. Odpowiednie pokrętło pozwala na przełączanie trybu wody kranowej na tryb wody filtrowanej.

Jak zamontować filtr do wody pod prysznicem?

Kuchnia to nie jedyne miejsce, w którym można zamontować filtr do wody. Wiele osób decyduje się na taki krok w swoich łazienkach. A to z powodu występującego w wodzie chloru, który podrażnia oczy oraz skórę i wysusza włosy, przez co stają się one łamliwe. Jeżeli ten problem i Was dotyczy, to jego rozwiązaniem będzie punktowy filtr prysznicowy, który eliminuje z wody chlor i jego pochodne. Aby zamontować ten filtr do wody, wystarczy wykonać tylko trzy czynności:

  • odkręcić słuchawkę z wężem prysznicowym,
  • przykręcić filtr do przyłącza dopływu wody,
  • przykręcić wąż prysznicowy do obudowy filtra.

Jak zamontować stację do uzdatniania wody dla całej instalacji wodociągowej?

Często bywa, że problem z jakością wody (najczęściej, gdy korzystamy z własnej studni) jest poważniejszy i należy podjąć zaawansowane działania, jakimi są zakup i montaż stacji uzdatniania wody dla całej instalacji wodociągowej w domu. Instrukcja montażu powinna oczywiście znajdować się w opakowaniu z zakupionym urządzeniem. My ze swojej strony podpowiadamy, jak zamontować kolumny filtracyjne.

  1. Urządzenie do uzdatniania wody powinno zostać zamontowane w pobliżu miejsca wprowadzenia do domu wodnego przyłącza, do którego mamy jednak łatwy dostęp. W przypadku instalacji zasilanej z sieci wodociągowej powinno być to miejsce za wodomierzem. Z kolei właściciele studni powinni stację zainstalować za hydroforem.
  2. Wszelakie połączenia należy dokładnie uszczelniać, stosując tylko i wyłącznie taśmę teflonową.
  3. Należy pamiętać, że korpus urządzenia należy ustawić zgodnie z kierunkiem przepływu wody.
  4. Stację nie powinno się montować bezpośrednio na rurze wodociągowej, tylko na tzw. by-pasie, czyli obejściu. Takie połączenie umożliwia bowiem szybki demontaż urządzenia bez konieczności odcinania dopływu wody.
  5. Warto zadbać o bezpieczeństwo urządzenia i uchronić go przed przypadkowym zalaniem. Jeżeli więc za miejscem montażu stacji znajduje się np. podgrzewacz wody, to należy zamontować zawór zwrotny. Często też producenci urządzeń dołączają do zakupionego zestawu kolanko przelewowe, które będzie chroniło cały system przed zalaniem.
  6. Stacja uzdatniania wody powinna mieć odprowadzenie do kanalizacji sanitarnej z tego względu, że złoża filtracyjne podlegają regeneracji, czyli płukaniu.
  7. Stacja uzdatniania wody musi być podłączona do instalacji elektrycznej. Jednak niekoniecznie bezpośrednio. Z pomocą przychodzą nam producenci, którzy dołączają odpowiedni transformator.

I tyle w temacie montowania filtrów do wody. Jeżeli macie więcej pytań, zapraszamy do ich zadawania przez nasz formularz kontaktowy.

Zobacz, jak ekspert instaluje kuchenny filtr do wody.

Advertisements
Latest Articles
4 kwietnia, 2024

Woda butelkowana: wygoda kontra ekologiczne wyzwania

Woda butelkowana, wychwalana za wygodę i czystość, od dawna stanowi podstawowy element życia wielu osób. Jednak ostatnie analizy odsłaniają szereg…

29 czerwca, 2023

Dezynfekcja wody – jak poznać, czy woda w domu jest zanieczyszczona?

Bieżąca woda w domu to nieodzowny element komfortowego funkcjonowania. Co, jeśli okaże się, że jest ona zanieczyszczona? Jak rozpoznać czy…

28 czerwca, 2023

Ekologiczny wybór: jak dzbanki filtrujące wspierają zrównoważone życie?

Dzbanki filtrujące cieszą się rosnącą popularnością. Korzystamy z nich na co dzień w pracy i w domu. Stanowią uniwersalne rozwiązanie,…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top