skip to Main Content

Mit 3: Odwrócona osmoza usuwa z wody zdrowe minerały

Fakt: Odwrócona osmoza usuwa z wody nieorganiczne (niezdrowe) minerały.

filtr odwróconej osmozy
Filtrowana woda

Filtr odwróconej osmozy, owszem usuwa z wody kranowej minerały. Kwestię należy jednak rozpatrywać w nieco innych kategoriach. Mianowicie, istoty ludzkie, przyjmują znakomitą większość minerałów z jedzenia, a nie wody którą pijemy. Na przykład, jedna szklanka soku pomarańczowego (ok. 200ml) zawiera tyle samo dobrych minerałów, co 113 litrów wody. Spróbuj wypić sobie 113 litrów wody na śniadanie!

Kolejną sprawą, o której nikt nie wspomina, jest rodzaj minerałów zawartych w wodzie.  Woda z Twojego kranu zawiera niemal wyłącznie nieorganiczne minerały, które nie mogą zostać przyswojone przez ludzkie ciało. Ludzie, potrzebują minerałów organicznych, które mogą łatwo przyswoić.  Takie minerały pochodzą z żywych organizmów, takich jak warzywa, owoce etc. Spożywanie minerałów nieorganicznych nie niesie ze sobą żadnych benefitów dla ludzi.  Co więcej, mogą być one nawet niezdrowe dla naszego zdrowia.

Wypijesz 130 kg kamieni!

Naukowcy szacują, że w ciągu 60 lat życia, człowiek pijący wodę z kranu bądź wodę mineralną, przyswoi do swojego organizmu pomiędzy 90 a 130 kilogramów skał (minerałów).  Tych minerałów nasze ciało nie będzie mogło wykorzystać.  To są właśnie te minerały, które filtr odwróconej osmozy odfiltrowuje z wody z kranu! Podczas gdy większość z tych minerałów zostanie usunięta z naszego ciała, niektóre z nich zatrzymają się w naszych tkankach i staną się szkodliwe.  Głównymi czynnikami chorobotwórczymi, są tutaj sole wapnia, które po czasie mogą powodować kamienie żółciowe, kamienie nerkowe, zwapnienie kości i stawów, artretyzm, a także stwardnienie i blokowanie arterii.

To, czego ludzki organizm nie jest w stanie zużyć, bądź wydalić – musi przechować. W konsekwencji, sole nieorganiczne (nieorganiczne minerały) są zatrzymywane w ludzkim ciele i wraz z biegiem czasu zbierają swoje żniwo w postaci stwardnienia arterii, kamieni na nerkach, cewce moczowej, woreczku żółciowym, stawach oraz w powiększeniu komórki tłuszczowej. Aby człowiek był w 100% zdrowy, ludzki organism musi być wolny od jakichkolwiek nieorganicznych minerałów.

Paul C. Bragg, N.D., Ph.D. Światowej klasy specjalista od żywienia
Paul promował i pił wodę pozbawioną wszelkich minerałów całe swoje życie, i zmarł w wieku 81 lat z powodu komplikacji po wypadku surfingowym!

Naprawdę czysta woda

Woda uzyskana dzięku filtrom odwróconej osmozy jest najczystszą, nieskażoną wodą pitną dostępną na rynku. Filtr odwróconej osmozy to jedyna metoda, która jest w stanie usunąć z wody niebezpieczne leki i farmaceutyki.

Zgodnie z opinią WQA (Stowarzyszenie Jakości Wody) oraz WHO, większość minerałów pochodzi z jedzenia a nie z wody, którą pijemy.

Czy możesz spać spokojnie ?

Brak minerałów w wodzie filtrowanej systemem odwróconej osmozy nie powinien spędzać Ci snu z powiek. Natomiast coraz większa ilość substancji chemicznych i antybiotyków zawarta w wodzie z kranu – tak.

Więcej faktów i mitów

Dowiedz się, jak odwrócona osmoza usuwa minerały.

Reklamy
Latest Articles
14 maja, 2022

Filtr Bluewater Cleone

Picie kranówki stało się bardzo popularne, szczególnie wśród osób dbających o swój organizm i środowisko. Nie bez powodu - każda…

14 maja, 2022

Koniec odsalania wody?

Niedawno poinformowano, że Kalifornijska Komisja Przybrzeżna (California Coastal Commission) odrzuciła propozycję budowy zakładu odsalania wody w Carlsbad w Kalifornii.  Zakład…

10 maja, 2022

Odsalanie: słona woda ⮕ pitna woda

Niedawno doniesiono, że naukowcy z MIT skonstruowali proste, lekkie i przenośne urządzenie, które może automatycznie usuwać cząstki i sole ze…

Polecane oferty
Reklamy
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top