791-050-837radek@tylkowoda.pl8:00 - 18:00

Mit 3: Odwrócona osmoza usuwa z wody zdrowe minerały

Post 23 of 27
Mit 3: Odwrócona osmoza usuwa z wody zdrowe minerały

Fakt: Odwrócona osmoza usuwa z wody nieorganiczne minerały, które są niezdrowe.

Filtr Odwróconej Osmozy, owszem usuwa z wody kranowej minerały. Kwestię należy jednak rozpatrywać w nieco innych kategoriach. Mianowicie, istoty ludzkie, przyjmują znakomitą większość minerałów z jedzenia, a nie wody którą pijemy. Na przykład jedna szklanka soku pomarańczowego (ok. 200ml) zawiera tyle samo dobrych minerałów, co 113 litrów wody. Spróbuj wypić sobie 113 litrów wody na śniadanie!

Kolejną sprawą, o której nikt nie wspomina, jest rodzaj minerałów zawartych w wodzie. Woda z Twojego kranu, zawiera niemal wyłącznie nieorganiczne minerały, które nie mogą zostać przyswojone przez ludzkie ciała. Ludzie, potrzebują minerałów organicznych, które mogą łatwo przyswoić, a takie minerały pochodzą z żywych organizmów, takich jak warzywa, owoce etc. Spożywanie minerałów nieorganicznych, nie niesie ze sobą żadnych benefitów dla ludzi, a nawet mogą być one niezdrowe dla naszego zdrowia.

Wypijesz 130 kg kamieni!

Naukowcy szacują, że w ciągu 60 lat życia, człowiek pijący wodę z kranu bądź wodę mineralną, przyswoi do swojego organizmu pomiędzy 90 a 130 kilogramów skał (minerałów), których ich ciało nie będzie mogło wykorzystać (To są właśnie te minerały, które Odwrócona Osmoza odfiltrowuje z wody z kranu!). Podczas gdy większość z tych minerałów zostanie usunięta z naszego ciała, niektóre z nich zatrzymają się w naszych tkankach i staną się szkodliwe. Głównymi czynnikami chorobotwórczymi, są tutaj sole wapnia, które po czasie mogą powodować kamienie żółciowe, kamienie nerkowe, zwapnienie kości i stawów, artretyzm, a także stwardnienie i blokowanie arterii.

To, czego ludzki organizm nie jest w stanie zużyć, bądź wydalić – musi przechować. W konsekwencji, sole nieorganiczne (nieorganiczne minerały) są zatrzymywane w ludzkim ciele i wraz z biegiem czasu zbierają swoje żniwo w postaci, stwardnienia arterii, kamieni na nerkach, cewce moczowej, woreczku żółciowym, stawach oraz czynnik przyczynowy (etiologiczny) w powiększeniu komórki tłuszczowej. Aby człowiek był w stu procentach zdrowy, ludzki organism musi być wolny od jakichkolwiek nieorganicznych minerałów.

Paul C. Bragg, N.D., Ph.D. Światowej klasy specjalista od żywienia

Paul promował i pił wodę pozbawioną wszelkich minerałów całe swoje życie, i zmarł w wieku 81 lat z powodu komplikacji po wypadku surfingowym!

Naprawdę czysta woda

Woda uzyskana dzięku filtrom odwróconej osmozy, po prostu dostarcza najczystszej, nieskażonej wody pitnej dostępnej na rynku. Faktem jest, że odwrócona osmoza, jest jedynym czynnikiem, który jest w stanie usunąć z wody niebezpieczne leki i farmaceutyki.

Zgodnie z opinią WQA oraz WHO (Stowarzyszenie Jakości Wody oraz Światowej Organizacji Zdrowia), większość minerałów pochodzi z jedzenia a nie z wody, którą pijemy.

Czy możesz spać spokojnie ?

Brak minerałów w wodzie filtrowanej systemem odwróconej osmozy nie powinien spędzać Ci snu z powiek. Natomiast coraz większa ilość substancji chemicznych i antybiotyków zawarta w wodzie z kranu – tak.

Menu
Czy chcesz otrzymać poradnik:
"Jak filtrować wodę w gospodarstwie domowym" ?
Gdzie wysłać poradnik ?
Możesz sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą ;)
OK