skip to Main Content

O nas

O „Tylko Woda”

„Tylko Woda” powstała jako stowarzyszenie w 2013 roku z zamiłowania do wody i z niepokoju o stan jej czystości na naszej planecie. Woda stanowi aż 70% powierzchni Ziemi, jak również około 70% ciała człowieka. Znamy ją od najwcześniejszego dzieciństwa, jest dla nas – dosłownie i w przenośni – przezroczysta, jak powietrze. A jednak nie możemy bez niej żyć, tak samo jak bez oddychania.

Misja

Chcemy prowadzić rzetelną społeczną edukację na temat czystości wody pitnej, sposobów jej filtrowania, warunków spożycia i standardów jakości. Pragniemy również promować lepsze, zdrowsze, szczęśliwsze i dłuższe życie osiągane dzięki piciu czystej, doskonałej klasy wody. To tak ważne, a wciąż jednak mało znane tematy. By uświadomić sobie ten fakt, spróbuj odpowiedzieć na trzy proste pytania. Dlaczego:

  • Nie pijesz wody z kranu?
  • Kupujesz wodę w butelce?
  • Oczyszczasz wodę, gotując ją?

Większość z nas nie umie odpowiedzieć, podając rzetelne uzasadnienie. Po prostu – robimy tak, bo podobnie robią wszyscy inni wokół. Czy jednak słusznie? I czy żyjąc zgodnie z naszymi zasadami, faktycznie pijemy czystą wodę? Niekoniecznie! Czy wiesz na przykład o tym, że:

  • Chlorowanie wody wcale jej nie oczyszcza?
  • Gotowanie wody może wręcz pogorszyć jej jakość?
  • Obecny w wodzie ołów latami odkłada się w organizmie?
  • Wody mineralne stają się coraz bardziej podobne do zwykłych wód źródlanych?

Woda jest na tyle istotna dla naszego organizmu, że warto jak najszybciej przejść na „czystą stronę mocy”. Jak to zrobić? Dowiesz się tego czytając prowadzonego przez Stowarzyszenie bloga, gdzie również ustalamy „wodne” fakty i demaskujemy popularne mity. Jeśli będziesz mieć dodatkowe pytania – możesz do nas napisać.

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą wiedzą. Doradzimy też praktycznie, jak możesz oczyścić swój dom i dietę z kiepskiej jakości wody.

Back To Top