skip to Main Content

Odwrócona Osmoza – kompendium wiedzy

FAKTY I MITY

odwrócona osmoza

Nosisz się z zamiarem zakupienia filtra wodnego dla siebie i swojej rodziny? Jeżeli tak, to prawdopodobnie już zasięgnąłeś języka w internecie w celu bliższego zaznajomienia się dostępnymi systemami filtrowania wody. Prawdopodobnie masz już także podstawową wiedzę nt. metod filtrowania wody.  Zapewne także słyszałeś co nieco o odwróconej osmozie (RO).  Wg AWWA, odwrócona osmoza to jedna z najbardziej popularnych technologii uzdatniania wody.  Zakładam, że dalej masz wątpliwości i pytania .  Dlatego postaram się na nie odpowiedzieć, aby rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości :)

Skąd sprzeczne informacje o RO?

W internecie, na różnych forach dyskusyjnych i blogach, możemy zetknąć z opiniami odnośnie różnych metod filtracji (lub uzdatniania) wody.   Bez wątpliwości, RO często bywa „kością niezgody” w artykułach i wpisach na forach.

  • Skąd bierze się to negatywne podejście do uzdatniania wody metodą RO?
  • Czy możemy traktować te informacje jako wiarygodne?

Wiarygodne źródło informacji

Abyś nie musiał szukać dalej, zamierzam opisać zarówno wady, jak i zalety stosowania systemów RO.  Co więcej, postaram się to zrobić w taki sposób, abyś nie musiał przedzierać się przez gąszcz sprzecznych informacji, półprawd, mitów i „fake news” dostępnych w internecie.

Więcej faktów i mitów

Poniżej zebrałem listę artykułów, które mają za zadanie ostatecznie rozjaśnić wszelkie Twoje wątpliwości na temat odwróconej osmozy.

Advertisements
Latest Articles
29 lipca, 2022

Jak działa generator wody atmosferycznej?

Woda z powietrza? To brzmi jak fantastyka naukowa. Nic jednak bardziej mylnego.  Generator wody atmosferycznej jest w stanie pozyskać wilgoć…

22 lipca, 2022

Największe nadużycie wody

Zupełnie niewidoczne dla oka, bo ukryte pod ziemią - w warstwach wodonośnych - wody gruntowe stanowią ponad 97% całkowitych zasobów…

15 lipca, 2022

Jaki jest Twój ślad wodny?

O tym, że każdy posiada unikalny układ linii papilarnych czy niepowtarzalną budowę małżowiny usznej, zapewne już słyszałeś. Ale czy wiesz…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top