skip to Main Content

Mit 1: Picie wody uzyskanej dzięki odwróconej osmozie jest niezdrowe

Fakt: odwócona osmoza daje dobrą i zdrową wodę.

Odwrócona osmoza jest częstym przedmiotem sporu na temat tego, czy jest zdrowa czy nie. Poniżej wyjaśniamy i udowadniamy, że woda uzyskana dzięki filtrze odwróconej osmozy jest zdrowa i dobra dla ludzi.

Martwa woda ?

odwrócona osmoza woda
Przefiltrowana woda

Ludzie lubią nazywać wodę z odwróconej osmozy (OO) „martwą wodą„. Ma to oczywiście związek z jej nieskazitelną czystością. Przeciwnicy tej metody uważają, że taka woda jest nienaturalna i niezdrowa.  Co więcej, twierdzą, że woda pozyskana w procesie OO nadaje się jedynie do zastosowań przemysłowych i na pewno nie do spożycia przez ludzi. Uważają także, iż OO daje wodę jest zbyt czysta i, że taka woda nie może być dobra dla ludzi.  Argumentują, że taka woda naturalnie nie występuje na ziemi. Nic bardziej mylnego. Najlepszym przykładem jest deszcz.

Zaraz, chwileczkę… czy aby na pewno woda deszczowa jest czysta?

No tak, racja. Od kilku stuleci ludzie coraz bardziej zanieczyszczają atmosferę. Jednak w czystej atmosferze, takiej jaką mieliśmy na ziemi przez tysiące lat, woda deszczowa była taka, jak woda uzyskania dzięki OO. W procesie parowania wody, czyli zmianie stanu wody z ciekłego w lotny, zostawiała wszelkie składniki mineralne i zanieczyszczenia na ziemi, wędrując ku górze w postaci nieskazitelnego H2O. Kiedy spadała na ziemie, była tak samo czysta jak w chwili jej podróży ku niebu. Była przez tysiące lat głównym źródłem wody pitnej dla ludzi i zwierząt. Niestety te czasy już dobiegły końca.  Mamy teraz kwaśne deszcze.  Woda deszczowa zawiera mnóstwo zanieczyszczeń.  Dlatego mimo wszystko nie polecamy jej pić.

Badania naukowe

Odwrócona osmoza została wynaleziona przez amerykańskie wojsko w celu umożliwienia żołnierzom picia czystej wody w każdych warunkach. Do dnia dzisiejszego, amerykańskie wojsko stosuje taką wodę w przenośnych bazach w Iraku, Afganistanie, itd. Przez lata badań przeprowadzonych nad wodą OO, nie zostały udokumentowane żadne nieporządane skutki picia wody z OO .

Kilka ciekawostek

1. Woda butelkowana = Woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie.

Niektóre marki wód butelkowanych (zwłaszcza te tańsze wody źródlane) to tak naprawdę woda z kranu przepuszczona przez filtr odwróconej osmozy!

2. Napoje = woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie

Pijąc napoje owocowe, witaminowe, drinki energetyczne i napoje izotoniczne, pijesz napoje, które głównie składają się z wody.  Zgadnij z jakiej! Tak, właśnie wody oczyszczonej za pomocą OO.

3. Woda z kranu = woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie

Wiele nowo wybudowanych osiedli instaluje na swoich rurociągach filtry odwróconej osmozy.  Stosują OO, aby przedłużyć żywotność instalacji wodociągowej i zapewnić swoim mieszkańcom maksymalny komfort. Sprawdź u swojego dewelopera, czy gwarantuje Ci wodę uzdatnioną za pomocą OO.

Prawda jest taka, że woda uzdatniana za pomocą odwróconej osmozy jest wokół nas, tylko o tym nie wiemy.  Być może regularnie pijesz taką wodę a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy!

Więcej faktów i mitów

 

Jakie są alternatywy dla filtrów RO?

Advertisements
Latest Articles
3 lutego, 2023

Klejnot Kalifornii: Jezioro Oroville

Jezioro Oroville to mało znane w Polsce jezioro, które jest położone na wschód od Doliny Sacramento w Kalifornii. Jest drugim…

26 stycznia, 2023

Placeb’eau – belgijski sposób na picie wody

Nowa kampania zatytułowana "Placeb'eau" została uruchomiona w Belgii przez agencję reklamową Happiness dla marki Spa, belgijskiej firmy produkującej wodę. Kampania…

18 stycznia, 2023

Nienaturalny sok

Czy Coca-Cola wiedziała, że jej sok setki razy przekraczał poziom PFAS?  W USA złożono pozew zbiorowy przeciwko Coca-Cola i Simply…

Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top