791-050-837radek@tylkowoda.pl8:00 - 18:00

Mit 1: Picie wody uzyskanej dzięki odwróconej osmozie jest niezdrowe

Post 26 of 27

Fakt: Woda uzyskana przez odwróconą osmozę jest bardzo zdrowa, i dobra dla ludzi.

Odwrócona Osmoza jest częstym przedmiotem sporu na temat tego czy jest zdrowa czy nie. Poniżej wyjaśniam, i udowadniam - że woda uzyskana dzięki filtrze odwróconej osmozy jest zdrowa i dobra dla ludzi.

Martwa woda ?

Ludzie lubią nazywać wodę z RO (odwróconej osmozy) Martwą Wodą. Ma to oczywiście związek z jej nieskazitelną czystością. Przeciwnicy tej metody uważają, że taka woda jest nienaturalna i niezdrowa, utrzymując, że woda pozyskana w procesie RO nadaje się jedynie do zastosowań przemysłowych i na pewno nie do spożycia przez ludzi. Uważają, iż odwrócona osmoza powoduje, że woda jest zbyt czysta, i taka woda nie może być dobra dla ludzi, ponieważ taka woda naturalnie nie występuje na ziemi. Nic bardziej mylnego. Najlepszym przykładem jest deszcz.

Zaraz, chwileczkę… czy aby na pewno woda deszczowa jest czysta?

No tak, racja. Od kilku stuleci ludzie coraz bardziej zanieczyszczają atmosferę jednak w czystej atmosferze, takiej jaką mieliśmy na ziemi przez tysiące lat, woda deszczowa była wodą taką, jak woda uzyskania dzięki RO. W procesie parowania wody, czyli zmianie stanu wody z ciekłego w lotny, zostawiała wszelkie składniki mineralne i zanieczyszczenia na ziemi, wędrując ku górze w postaci nieskazitelnego H2O. Kiedy spadała na ziemie, była tak samo czysta jak w chwili jej podróży ku niebu. Była przez tysiące lat głównym źródłem wody pitnej dla ludzi i zwierząt. Niestety te czasy już dobiegły końca, mamy kwaśne deszcze, woda deszczowa zawiera mnóstwo zanieczyszczeń – dlatego mimo wszystko nie polecam jej pić.

Badania naukowe

Odwrócona Osmoza została wynaleziona przez wojsko, w celu umożliwienia żołnierzom picia czystej wody w każdych warunkach. Do dnia dzisiejszego, woda taka jest przez nich stosowana w przenośnych bazach w Iraku, Afganistanie itp. Przez lata badań przeprowadzonych nad wodą RO nie zostały udokumentowane żadne nieporządane skutki picia wody z RO .

Kilka ciekawostek

1. Woda butelkowana = Woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie.

Niektóre marki wód butelkowanych (zwłaszcza te tańsze wody źródlane), pijesz tak naprawdę wodę z kranu przepuszczoną przez filtr odwróconej osmozy!

2. Napoje = Woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie

Pijąc napoje owocowe, witaminowe, drinki energetyczne i napoje izotoniczne, pijesz napoje które głównie składają się z wody – zgadnij z jakiej! Tak, właśnie wody oczyszczonej za pomocą RO.

3. Woda z kranu = Woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie

Wiele nowo wybudowanych osiedli, instaluje na swoich rurociągach filtry odwróconej osmozy, aby przedłużyć żywotność instalacji wodociągowej, a także zapewnić swoim mieszkańcom maksymalny komfort. Sprawdź u swojego dewelopera, czy gwarantuje Ci wodę uzdatnioną za pomocą RO.

Prawda jest taka, że woda uzdatniana za pomocą odwróconej osmozy, jest wokół nas, tylko o tym nie wiemy. Być może regularnie pijesz taką wodę a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy!

Więcej faktów i mitów

Menu
Czy chcesz otrzymać poradnik:
"Jak filtrować wodę w gospodarstwie domowym" ?
Gdzie wysłać poradnik ?
Możesz sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą ;)
OK