Kiedy jesteś w ciąży, Twoi najbliżsi obsypują Cię miłością i troską wraz z długą listą porad i wskazówek zdrowotnych. Wszystkie te rady mogą być czasami przytłaczające, ale są ważne, aby zapewnić zdrowie Tobie i Twojemu dziecku. Jedną z najprostszych porad, którą często słyszysz, jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jest to bardzo ważna i cenna rada.
Będąc w ciąży, potrzebujesz więcej wody niż inni. Kobietom spodziewającym się dziecka zaleca się spożywanie od 8 do 12 szklanek wody dziennie. Utrzymanie stałego nawodnienia organizmu jest bardzo ważne dla: tworzenia płynu owodniowego, produkcji dodatkowej krwi, budowy nowych tkanek, przenoszenia składników odżywczych, poprawy trawienia i wypłukiwania zbędnych substancji z organizmu.
Równie ważne co odpowiednie nawodnienie organizmu jest pewność, że spożywana woda jest czysta i całkowicie bezpieczna. Dlatego przyszłym mamom zaleca się używanie oczyszczacza wody opartego o odwróconą osmozę (RO). To urządzenie skutecznie chroni przed potencjalnymi chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.
Oto kilka porad, w jaki sposób nawodnienie organizmu może pomóc Ci złagodzić przebieg ciąży:
- Pomaga ograniczyć powszechne dolegliwości ciążowe, takie jak skurcze, bóle głowy i mdłości.
- Uwalnia Cię od porannych mdłości, zgagi, kwaśności, a nawet zmęczenia.
- Zmniejsza ryzyko pojawianie się i rozwoju infekcji układu moczowego.
- Pomaga nerkom i wątrobie lepiej funkcjonować. Szczególnie dla kobiet w ciąży picie oczyszczonej wody pomaga w trawieniu i wypróżnianiu oraz zmniejsza zaparcia.
- Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w organizmie przy częstych wizytach w toalecie.
Dla zdrowia Twojego i Twojego dziecka ważne jest, abyś zawsze utrzymywała właściwą równowagę wody w organizmie. Trzymaj bidon z wodą pod ręką i popijaj z niego w regularnych odstępach czasu (zamiast wypijania dużej ilości wody naraz). Dla lepszego zarządzania wodą możesz ustawić częste przypomnienia w telefonie. Oprócz nawodnienia, nie zapomnij o ćwiczeniach i stosowaniu zdrowej diety wzbogaconej o minerały i składniki odżywcze.