skip to Main Content

Picie wody w czasie ciąży

picie wody w ciążyKiedy jesteś w ciąży, Twoi najbliżsi obsypują Cię miłością i troską wraz z długą listą porad i wskazówek zdrowotnych. Wszystkie te rady mogą być czasami przytłaczające, ale są ważne, aby zapewnić zdrowie Tobie i Twojemu dziecku. Jedną z najprostszych porad, którą często słyszysz, jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jest to bardzo ważna i cenna rada.

Będąc w ciąży, potrzebujesz więcej wody niż inni. Kobietom spodziewającym się dziecka zaleca się spożywanie od 8 do 12 szklanek wody dziennie. Utrzymanie stałego nawodnienia organizmu jest bardzo ważne dla: tworzenia płynu owodniowego, produkcji dodatkowej krwi, budowy nowych tkanek, przenoszenia składników odżywczych, poprawy trawienia i wypłukiwania zbędnych substancji z organizmu.

Równie ważne co odpowiednie nawodnienie organizmu jest pewność, że spożywana woda jest czysta i całkowicie bezpieczna. Dlatego przyszłym mamom zaleca się używanie oczyszczacza wody opartego o odwróconą osmozę (RO). To urządzenie skutecznie chroni przed potencjalnymi chorobami przenoszonymi przez zanieczyszczoną wodę.

Oto kilka porad, w jaki sposób nawodnienie organizmu może pomóc Ci złagodzić przebieg ciąży:

  • Pomaga ograniczyć powszechne dolegliwości ciążowe, takie jak skurcze, bóle głowy i mdłości.
  • Uwalnia Cię od porannych mdłości, zgagi, kwaśności, a nawet zmęczenia.
  • Zmniejsza ryzyko pojawianie się i rozwoju infekcji układu moczowego.
  • Pomaga nerkom i wątrobie lepiej funkcjonować. Szczególnie dla kobiet w ciąży picie oczyszczonej wody pomaga w trawieniu i wypróżnianiu oraz zmniejsza zaparcia.
  • Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w organizmie przy częstych wizytach w toalecie.

Dla zdrowia Twojego i Twojego dziecka ważne jest, abyś zawsze utrzymywała właściwą równowagę wody w organizmie. Trzymaj bidon z wodą pod ręką i popijaj z niego w regularnych odstępach czasu (zamiast wypijania dużej ilości wody naraz). Dla lepszego zarządzania wodą możesz ustawić częste przypomnienia w telefonie. Oprócz nawodnienia, nie zapomnij o ćwiczeniach i stosowaniu zdrowej diety wzbogaconej o minerały i składniki odżywcze.

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga.

Advertisements
Latest Articles
9 marca, 2023

Koniec suszy w Kalifornii?

Podczas gdy kalifornijskie zbiorniki zbliżają się do historycznych poziomów, czy to oznacza, że susza i niedobory wody się skończyły? W…

5 marca, 2023

Dezynfekcja słoneczna oczyszcza wodę

SODIS, czyli technika słonecznej dezynfekcji wody, to metoda filtracji wody stosowana do zwalczania chorób przenoszonych przez wodę.  Niedawno naukowcy z…

2 marca, 2023

Izraelska firma opracowuje solarny oczyszczacz wody

Izraelska firma Alumor opracowała system oczyszczania wody o nazwie H2O: Ready zasilany energią słoneczną i oparty o ultrafiolet.  Według firmy,…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top