skip to Main Content

Mit 4: Odwrócona osmoza wysysa z organizmu minerały

Fakt: Filtr odwróconej osmozy dostarcza wodę, która wysysa minerałów z ludzkiego ciała.

Jest to kolejna taktyka, którą stosują producenci rywalizujących filtrów do wody w celu zdyskredytowania filtrów odwróconej osmozy.

woda rozpuszczalnik
Woda to uniwersalny rozpuszczalnik

Wodę często nazywamy uniwersalnym rozpuszczalnikiem.  Woda zawsze 'dąży’ do tego, aby coś było w niej rozpuszczone. Im czystsza jest woda, tym bardziej agresywnie próbuje rozpuścić to, co może rozpuścić. Ta właściwość wody, nie wpływa w żadnym stopniu na ciało człowieka, bowiem nasza fizjologia szybko uzyskuje stan homeostazy, przy użyciu śliny, soków żołądkowych itp. aby zrównoważyć wszystkie płyny ustrojowe.

Odrobina historii

Odwrócona osmoza została stworzona w roku 1970.  Od tego czasu została naukowo przetestowana w każdy możliwy sposób (dostępny na naszej planecie lub orbicie). Nikt nigdy nie udowodnił, że odwrócona osmoza może wysysać minerały z ludzkiego ciała.  Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych od ponad 40 lat używa wody o współczynniku TDS 3/1000000. To oznacza, że na 3 rozpuszczone w wodzie cząsteczki minerałów, przypada milion cząsteczek wody (pomyśl o placebo!).  Zgodnie z raportem WQO (Stowarzyszenie Czystości Wody) z 1993 roku, jednostki lądowe także stosują wodę przefiltrowaną przez system odwróconej osmozy.

Prasa i Agencja Ochrony Środowiska

Na początku Lipca 2008, gazeta Brighton Standard Blade z Colorado skontaktowała się z amerykańską Agencją Ochrony Środowiska (EPA) w celu ustalenia czy filtr odwróconej osmozy wysysa z organizmu minerału. Rzeczniczka EPA stwierdziła, że ich agencja nie wierzy w pomysł, iż taka woda może wysysać minerały. Ta sama agencja w roku 1993 opublikowała raport zatytułowany „Spożycie Wody o Niskiej Zawartości Rozpuszczonych Minerałów” (patrz – akapit wyżej). Ich rozległe badania potwierdziły, że woda o niskiej zawartości rozpuszczonych minerałów, taka jak woda destylowana bądź otrzymana przez Odwróconą Osmozę, nie ma żadnego wpływu na człowieka.

Czasopismo „Water Technology Magazine„, również nie zgadza się z opisywanym w tym artykule mitem, podając szereg źródeł obalających tą propagandę.

Jak filtr odwróconej osmozy wpływa na mnie?

Filtr odwróconej osmozy dostarcza bardzo czystej wody.  Jej nieskazitelność raczej poprawi przyswajalność wszystkich składników odżywczych, w tym zdrowe minerały pochodzenia organicznego. Jednocześnie, pijąc wodę oczyszczoną przez odwróconą osmozę, Twoje ciało nie przyjmie niezdrowych minerałów nieorganicznych, które znajdują się w wodzie z kranu.  Co więcej, Twój organizm nie będzie próbował przyswoić czegoś co nie powinno się w nim znaleźć. Czysta woda, wpłynie również pozytywnie na eliminację odpadów na poziomie komórkowym i zwiększy aktywność metaboliczną Twojego organizmu.

Więcej faktów i mitów

Dowiedz się, jak odwrócona osmoza usuwa minerały.

Advertisements
Latest Articles
4 kwietnia, 2024

Woda butelkowana: wygoda kontra ekologiczne wyzwania

Woda butelkowana, wychwalana za wygodę i czystość, od dawna stanowi podstawowy element życia wielu osób. Jednak ostatnie analizy odsłaniają szereg…

29 czerwca, 2023

Dezynfekcja wody – jak poznać, czy woda w domu jest zanieczyszczona?

Bieżąca woda w domu to nieodzowny element komfortowego funkcjonowania. Co, jeśli okaże się, że jest ona zanieczyszczona? Jak rozpoznać czy…

28 czerwca, 2023

Ekologiczny wybór: jak dzbanki filtrujące wspierają zrównoważone życie?

Dzbanki filtrujące cieszą się rosnącą popularnością. Korzystamy z nich na co dzień w pracy i w domu. Stanowią uniwersalne rozwiązanie,…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top