791-050-837radek@tylkowoda.pl8:00 - 18:00

Mit 4: Odwrócona osmoza wysysa z organizmu minerały

Post 21 of 27
Picie czystej wody, pomaga dbać o zdrowie

Fakt: Filtr odwróconej Osmozy dostarcza wodę, która nie może wysysać minerałów z ludzkiego ciała.

Jest to kolejna taktyka stosowana przez rywalizujących producentów filtrów do wody, przeprowadzana w celu zdyskredytowania filtrów OO.

Uniwersalny rozpuszczalnik

Woda jest zwana uniwersalnym rozpuszczalnikiem dlatego, że zawsze ‚dąży’ do tego, aby coś było w niej rozpuszczone. Im czystsza jest woda, tym bardziej agresywnie próbuje rozpuścić to, co może rozpuścić. Ta właściwość wody, nie wpływa w żadnym stopniu na ciało człowieka, bowiem nasza fizjologia szybko uzyskuje stan homeostazy, przy użyciu śliny, soków żołądkowych itp. aby zrównoważyć wszystkie płyny ustrojowe.

Odrobina historii

Odwrócona Osmoza, została stworzona w roku 1970, i od tego czasu została naukowo przetestowana w każdy możliwy sposób(dostępny na naszej planecie lub orbicie). Nigdy nie zostało udowodnione, że odwrócona osmoza może wysysać minerały z ludzkiego ciała. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych od ponad 40 lat używa wody, o współczynniku TDS 3/1000000. To oznacza, że na 3 rozpuszczone w wodzie cząsteczki minerałów, przypada milion cząsteczek wody (pomyśl o placebo!). Zgodnie z raportem WQO (Stowarzyszenie Czystości Wody) z 1993 roku, jednostki lądowe także stosują wodę przefiltrowaną przez system odwróconej osmozy.

Prasa i Agencja Ochrony Środowiska

Na początku Lipca 2008, gazeta Brighton Standard Blade z Colorado, na prośbę swoich czytelników skontaktowała się z Agencją Ochrony Środowiska w USA w celu ustalenia czy filtr odwróconej osmozy wysysa z organizmu minerału. Rzeczniczka Agencji Ochrony Środowiska stwierdziła, że ich agencja nie wierzy w pomysł, iż taka woda może wysysać minerały. Ta sama agencja w roku 1993 opublikowała raport zatytułowany „Spożycie Wody o Niskiej Zawartości Rozpuszczonych Minerałów” (patrz – akapit wyżej). Ich rozległe badania potwierdziły, że woda o niskiej zawartości rozpuszczonych minerałów, taka jak woda destylowana bądź otrzymana przez Odwróconą Osmozę, nie ma żadnego wpływu na człowieka.

Czasopismo „Water Technology Magazine”, również nie zgadza się z opisywanym w tym artykule mitem, podając szereg źródeł obalających tą propagandę.

Jak filtr odwróconej osmozy wpływa na mnie?

Filtr Odwróconej Osmozy dostarcza bardzo czystej wody, i jej nieskazitelność raczej poprawi przyswajalność wszystkich składników odżywczych wliczając w to zdrowe minerały pochodzenia organicznego. Jednocześnie, pijąc wodę OO, Twoje ciało nie będzie przyjmowało niezdrowych minerałów nieorganicznych, które znajdują się w wodzie z kranu, a co za tym idzie, organizm nie będzie obciążony próbowaniem przyswojenia czegoś co nie powinno się w nim znaleźć. Czysta woda, wpłynie również pozytywnie na eliminację odpadów na poziomie komórkowym i zwiększy aktywność metaboliczną Twojego organizmu.

Więcej faktów i mitów

Menu
Czy chcesz otrzymać poradnik:
"Jak filtrować wodę w gospodarstwie domowym" ?
Gdzie wysłać poradnik ?
Możesz sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą ;)
OK