791-050-837radek@tylkowoda.pl8:00 - 18:00

Mit 7: Odwrócona osmoza jest zbyt droga

Post 18 of 27
Mit 7: Odwrócona osmoza jest zbyt droga

Fakt: System Odwróconej Osmozy jest w zasięgu możliwości finansowych większości rodzin.

Mit ten, może w gruncie rzeczy być prawdziwy, bo jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jednak ogólnie rzecz biorąc, filtr RO jest znacznie droższy w zakupie w porównaniu do filtrów ‚na kran’. Dobrej jakości system RO może kosztować nawet ponad 1000zł, jednak takie systemy są zbudowane po to aby przetrwały do 15 lat! W związku z tym, zakup systemu odwróconej osmozy należy traktować jako inwestycje długoterminową.

Koszty użytkowania i serwisowania

Mówiąc o kosztach serwisowania, mam przede wszystkim na myśli wymiany filtrów w systemie RO. Regularnie użytkując filtr RO, należy raz w roku wymienić filtry wstępne, które usuwają zanieczyszczenia mechaniczne. Membrana odwróconej osmozy jest znacznie trwalsza, należy ją wymienić co około 4 – 5 lat. Filtry kranowe wymagają wymiany co około 3 miesiące. W związku z powyższym, koszty RO są minimalizowane w czasie, jednak faktyczna wartość dobrego filtra RO leży w doskonałej jakości wody która dostarcza.

Typowy filtr odwróconej osmozy

Typowy system RO wykorzystuje 5-cio stopniowy proces filtracji. Na każdym etapie, stosowany jest osobny wkład odfiltrowujący dany rodzaj zanieczyszczenia. W skład filtra, wchodzi filtr osadowy, trzy filtry węglowe oraz membranę odwróconej osmozy. Filtry kranowe składają się tylko z jednego małego filtra węglowego. Nie trzeba być ekspertem, aby stwierdzić który sposób filtracji jest bardziej efektywny.

Odwrócona osmoza dostarcza wobec tego znacznie czystszą i zdrowszą wodę, w szerokiej perspektywie oznacza to mniej wizyt u lekarza (zwłaszcza jeżeli Twoje dzieci piją wodę z kranu).

Zdrowa woda dla Ciebie i Twojej rodziny – bezcenne!

Więcej faktów i mitów

Menu
Czy chcesz otrzymać poradnik:
"Jak filtrować wodę w gospodarstwie domowym" ?
Gdzie wysłać poradnik ?
Możesz sprawdzić swoją skrzynkę odbiorczą ;)
OK