skip to Main Content

Mit 5: Odwrócona osmoza generuje bardzo kwasowa wodę o niskim pH

Fakt: Odwrócona osmoza generuje wodę lekko kwasową lub neutralną. Nie jest niezdrowa!

Odwrócona osmoza faktycznie może obniżać poziom pH wody. Podczas procesu filtrowania usuwamy z niej wszelkie nieorganiczne minerały, które są niezdrowe, a które wpływają na zasadowość wody. Niemniej jednak, obniżenie zasadowości wody nie jest znaczne i nie jest niekorzystne dla zdrowia człowieka. Prawda jest taka, że pH wody jest automatycznie zmienione podczas jej spożywania w trakcie kontaktu z pożywieniem w Twoim żołądku. Nawet w pustym żołądku kwasy trawienne mają kilkakrotnie niższe pH aniżeli woda oczyszczona przez filtr odwróconej osmozy.  Poziom pH w pustym żołądku utrzymuje się na poziomie pH2.

Ludzkie ciało samo reguluje pH

Ludzkie ciało nieustannie reguluje poziomy pH dążąc do uzyskania równowagi i balansu. To oznacza mniej więcej tyle, że Twoje ciało zawsze będzie dążyć do utrzymania neutralnego poziomu pH 7.4.  Co więcej, spożywanie bardzo kwaśnych pokarmów (o bardzo niskim pH), np. owoców cytrusowych, zmienia pH w organizmie minimalnie i tylko na krótki okres czasu. Zdrowy organizm jest bardzo sprawny i przywróci homeostatyczny poziom pH bardzo szybko i bez wysiłku.

Tak długo, jak będziesz stosować zrównoważoną dietę, która zawiera  warzywa i owoce, możesz pić co zechcesz (może poza kwasem z akumulatora) nigdy nie martwiąc o poziom pH w Twoim ciele.

Kilka przykładów pH napojów i płynów

Przykładowe poziomy pH - WIKIPEDIA - Odwrócona Osmoza

Poziom pH w wodzie (poziom może być różny zależnie od źródła):

  • woda mineralna jest lekko zasadowa z pH równym 7.4 pH
  • woda morska jest zasadowa i ma poziom pH równy 8.6 pH
  • woda kranowa jest faktycznie inna w każdym miejscu, a jej pH waha się od 6 pH – 8 pH
  • woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie ma pH zależne od tego, jak kwaśna była woda przed filtracją i waha się na poziomie 5 pH – 7 pH.
Reklamy
Latest Articles
14 maja, 2022

Filtr Bluewater Cleone

Picie kranówki stało się bardzo popularne, szczególnie wśród osób dbających o swój organizm i środowisko. Nie bez powodu - każda…

14 maja, 2022

Koniec odsalania wody?

Niedawno poinformowano, że Kalifornijska Komisja Przybrzeżna (California Coastal Commission) odrzuciła propozycję budowy zakładu odsalania wody w Carlsbad w Kalifornii.  Zakład…

10 maja, 2022

Odsalanie: słona woda ⮕ pitna woda

Niedawno doniesiono, że naukowcy z MIT skonstruowali proste, lekkie i przenośne urządzenie, które może automatycznie usuwać cząstki i sole ze…

Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top