skip to Main Content

Monsun zalewa Dżakartę

powódź dżakarta monsunUlewny monsun spowodował powodzie w stolicy Indonezji, Dżakarcie, zmuszając wielu przedsiębiorców i polityków do zamknięcia swoich biur, ponieważ pracownicy nie byli w stanie dotrzeć do pracy. Władze poinformowały, że w związku z powodzią zginęły 4 osoby a 20,000 osób zostało ewakuowanych.

Meteorolodzy ostrzegali, że opady mogą stać się znacznie mocniejsze w ciągu nadchodzących dni. Media donoszą że tysiące mieszkańców Dżakarty i miast satelickich zostało zmuszonych opuścić swoje domostwa.  Powodem są intensywne opady w tym tygodniu.

„W ciągu następnych dwóch bądź trzech dni, szacuje się, że aktywność azjatyckiego monsunu może wzmagać na sile, co może zwiększyć opady w południowej części Sumatry i Javy” powiedział Soepriyo, przedstawiciel Indonezyjskiej Agencji Meteorologicznej.

Tegoroczny sezon deszczowy przyniósł najintensywniejsze opady od pięciu lat. W centrum Dżakarty, ruch uliczny ustał niemal całkowicie. Poziom wody w centrum miasta wynosi ok 1 metr.

Minister transportu nie zamknął głównego lotniska w Dżakarcie, choć wiele dróg prowadzących do lotniska zostało zablokowanych.  Jednocześnie władze lokalne zawiesiły większość transportu publicznego, w tym kolej miejską i autobusy.

Giełda Papierów Wartościowych w Dżakarcie działała, jednak inwestorzy ograniczyli skalę transakcji kupna i sprzedaży akcji i obligacji.

Pałac prezydencki, ministerstwo gospodarki rolnej oraz ministerstwo finansów były otwarte, stwierdził rzecznik prasowy.  Jednocześnie minister handlu zamknął ministerstwo handlu z powodu odcięcia energii elektrycznej. Zatem monsun zbiera obfite żniwo.

Przeczytaj inne artykuły z mojego bloga.

Advertisements
Latest Articles
9 marca, 2023

Koniec suszy w Kalifornii?

Podczas gdy kalifornijskie zbiorniki zbliżają się do historycznych poziomów, czy to oznacza, że susza i niedobory wody się skończyły? W…

5 marca, 2023

Dezynfekcja słoneczna oczyszcza wodę

SODIS, czyli technika słonecznej dezynfekcji wody, to metoda filtracji wody stosowana do zwalczania chorób przenoszonych przez wodę.  Niedawno naukowcy z…

2 marca, 2023

Izraelska firma opracowuje solarny oczyszczacz wody

Izraelska firma Alumor opracowała system oczyszczania wody o nazwie H2O: Ready zasilany energią słoneczną i oparty o ultrafiolet.  Według firmy,…

Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top