skip to Main Content

Monsun zalewa Dżakartę

powódź dżakarta monsunUlewny monsun spowodował powodzie w stolicy Indonezji, Dżakarcie, zmuszając wielu przedsiębiorców i polityków do zamknięcia swoich biur, ponieważ pracownicy nie byli w stanie dotrzeć do pracy. Władze poinformowały, że w związku z powodzią zginęły 4 osoby a 20,000 osób zostało ewakuowanych.

Meteorolodzy ostrzegali, że opady mogą stać się znacznie mocniejsze w ciągu nadchodzących dni. Media donoszą że tysiące mieszkańców Dżakarty i miast satelickich zostało zmuszonych opuścić swoje domostwa.  Powodem są intensywne opady w tym tygodniu.

„W ciągu następnych dwóch bądź trzech dni, szacuje się, że aktywność azjatyckiego monsunu może wzmagać na sile, co może zwiększyć opady w południowej części Sumatry i Javy” powiedział Soepriyo, przedstawiciel Indonezyjskiej Agencji Meteorologicznej.

Tegoroczny sezon deszczowy przyniósł najintensywniejsze opady od pięciu lat. W centrum Dżakarty, ruch uliczny ustał niemal całkowicie. Poziom wody w centrum miasta wynosi ok 1 metr.

Minister transportu nie zamknął głównego lotniska w Dżakarcie, choć wiele dróg prowadzących do lotniska zostało zablokowanych.  Jednocześnie władze lokalne zawiesiły większość transportu publicznego, w tym kolej miejską i autobusy.

Giełda Papierów Wartościowych w Dżakarcie działała, jednak inwestorzy ograniczyli skalę transakcji kupna i sprzedaży akcji i obligacji.

Pałac prezydencki, ministerstwo gospodarki rolnej oraz ministerstwo finansów były otwarte, stwierdził rzecznik prasowy.  Jednocześnie minister handlu zamknął ministerstwo handlu z powodu odcięcia energii elektrycznej. Zatem monsun zbiera obfite żniwo.

Przeczytaj inne artykuły z mojego bloga.

Advertisements
Latest Articles
29 lipca, 2022

Jak działa generator wody atmosferycznej?

Woda z powietrza? To brzmi jak fantastyka naukowa. Nic jednak bardziej mylnego.  Generator wody atmosferycznej jest w stanie pozyskać wilgoć…

22 lipca, 2022

Największe nadużycie wody

Zupełnie niewidoczne dla oka, bo ukryte pod ziemią - w warstwach wodonośnych - wody gruntowe stanowią ponad 97% całkowitych zasobów…

15 lipca, 2022

Jaki jest Twój ślad wodny?

O tym, że każdy posiada unikalny układ linii papilarnych czy niepowtarzalną budowę małżowiny usznej, zapewne już słyszałeś. Ale czy wiesz…

Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top