skip to Main Content

Czy picie wody pomaga schudnąć?

Przetrwanie każdej żywej istoty zależy od dwóch czynników – żywności i wody. Według Archiv Fur Kriminologie, ludzki organizm może przetrwać do 2 miesięcy, jeśli ma dostęp do odpowiedniej ilości wody.  Jednak bez samej wody człowiek jest w stanie przeżyć nie więcej niż 3 dni. Wynika to z faktu, że woda stanowi aż 70 % masy naszego ciała. Ponadto to właśnie woda pomaga w wydalaniu toksyn, w trawieniu, reguluje temperaturę ciała oraz korzystnie wpływa na skórę i włosy.  Woda pomaga nam także schudnąć.

woda dietaWielu z nas chcąc zgubić zbędne kilogramy, stosuje odpowiednią dietę i ćwiczenia oraz zmienia nawyki żywieniowe. Im więcej uda się nam wprowadzić pozytywnych zmian do naszego stylu życia, tym szybciej i łatwiej jest nam osiągnąć upragniony cel. Choć dieta i aktywność to sprawdzone metody, to na niewiele nam się one zdadzą bez jednej ważnej umiejętności – wytrwałości. To dzięki niej możemy doczekać efektów zmiany trybu życia.

Mało kto wie, ale prostym i zarazem skutecznym nawykiem, który pomoże utrzymać nam naszą wagę w ryzach, jest picie wody. Codzienne odpowiednie nawodnienie przynosi bardzo wiele korzyści.  Woda pomaga schudnąć.  Oto korzyści:

Nie jesteśmy głodni, tylko spragnieni.

Czasami organizm nie jest w stanie odróżnić głodu od pragnienia. Jeśli więc kusi nas, by coś przekąsić, wypijmy najpierw szklankę wody. Najprawdopodobniej jesteśmy po prostu spragnieni, a odpowiednia ilość wody sprawi, że poczujemy się pełni i powstrzymamy się przed spożywaniem dodatkowych kalorii.

Woda pomaga nam mniej jeść.

Picie wody przed posiłkiem przynosi korzyści w postaci utraty wagi. Jest to potwierdzone naukowo. W trakcie badań zaobserwowano, że osoby, które piły wodę przed posiłkiem, zjadały około 100 kalorii mniej. Choć może się wydawać, że 100 kalorii stanowi niewiele, to gdy zsumujemy ich ilość w ciągu całego roku, to osiągniemy wynik 36.500 kcal. Taka liczba odpowiada utracie 5 kg wagi bez większego wysiłku.

Woda pomaga w lepszym trawieniu pokarmu.

Picie dużej ilości wody ułatwia trawienie posiłków i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zaparć. Ponadto woda jest ważna dla naszych nerek – dzięki niej sprawniej pracują, a to zmniejsza ryzyko powstawania w nich kamieni.

Zawsze pamiętajmy, że istotne jest, aby pić wodę z czystego i pewnego źródła. Zanieczyszczona woda może zawierać takie elementy jak kurz, metale, toksyny i mikroorganizmy, które mogą w przyszłości doprowadzić do problemów zdrowotnych. Tak więc warto zainwestować w dobry filtr do wody, aby żyć bezpiecznie i zdrowo.

Ponadto unikaj spożywania zbyt dużej lub zbyt małej ilości wody, znaj wymagania swojego organizmu i zaspokój je odpowiednio.

Sprawdź, jak dobrać odpowiedni system filtracji wody.

Advertisements
Latest Articles
4 kwietnia, 2024

Woda butelkowana: wygoda kontra ekologiczne wyzwania

Woda butelkowana, wychwalana za wygodę i czystość, od dawna stanowi podstawowy element życia wielu osób. Jednak ostatnie analizy odsłaniają szereg…

29 czerwca, 2023

Dezynfekcja wody – jak poznać, czy woda w domu jest zanieczyszczona?

Bieżąca woda w domu to nieodzowny element komfortowego funkcjonowania. Co, jeśli okaże się, że jest ona zanieczyszczona? Jak rozpoznać czy…

28 czerwca, 2023

Ekologiczny wybór: jak dzbanki filtrujące wspierają zrównoważone życie?

Dzbanki filtrujące cieszą się rosnącą popularnością. Korzystamy z nich na co dzień w pracy i w domu. Stanowią uniwersalne rozwiązanie,…

Polecane oferty
Advertisements
Zapisz sie do newslettera

Don't get left out of the loop, make sure you subscribe to our newsletter below so you can be notified of our latest insights, tips, tutorials, sales and more!

Back To Top